Kochani,
ostatnie nasze dnie to nieustająca ciężka praca przy budowie nowego miejsca dla naszych zwierząt. Jak wiecie, robimy to wszystko kosztem wolnego czasu, nakładem własnych sił.
Wciąż potrzebujemy Waszego wsparci. Każda złotówka przekazana na konto zbiórki umożliwia nam tworzenie nowego azylu dla bezdomniaków z Oleśnicy i okolic.
Dziękujemy!

„…i dopóki sen wieczny nie zamknie nam powiek,

                                                                               będziemy przyjaciółmi, Ty – Pies i Ja – Człowiek…”

Szanowni Państwo,

jesteśmy fundacją, której głównym celem statutowym jest ochrona bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt. Jako fundacja działamy od ponad roku, jednak nasze początki sięgają 2015 roku. Działalność rozpoczęła grupa kilku osób, z czasem dołączały kolejne. Utworzyliśmy stowarzyszenie. Początkiem 2016 roku podjęliśmy decyzję o powołaniu fundacji.

W 2016 roku udało się nam przeprowadzić ponad 160 adopcji. Poddaliśmy 2 psy skomplikowanym operacjom ortopedycznym. Przeprowadziliśmy projekt finansowany przez Dolnośląski Fundusz Małych Inicjatyw pt. „Aktywny Senior i Pies” oraz szereg inicjatyw mających na celu zebranie środków finansowych niezbędnych do opieki nad naszymi podopiecznymi.

W 2017 roku w lutym przeprowadziliśmy dwie duże interwencje likwidujące pseudohodowle. Zabezpieczyliśmy kilkadziesiąt psów oraz kilkadziesiąt owiec.

Więcej informacji o nas, o naszej działalności, o naszych podopiecznych i naszej codzienności znajdziecie Państwo pod następującymi adresami:

– www.olesnickiebidy.pl

https://pl-pl.facebook.com/ocabidy/

Dane rejestrowe:

KRS : 0000601982 NIP : 911 201 33 95

Adres korespondencyjny: ul. Lipowa 14 A 56-400 Oleśnica

Adres Azylu : Cieśle nr. działki. 333, Oleśnica

W chwili obecnej jesteśmy w okresie wypowiedzenia dzierżawy terenu, na którym przebywają nasze zwierzęta. Czeka nas ogromne przedsięwzięcie w postaci stworzenia nowego azylu.

Do 31 maja musimy opuścić teren użyczony nam grzecznościowo przez Gminę Oleśnica i zaczynamy w zupełnie nowym miejscu i z nową jakością. Zamierzamy wybudować tam nowoczesny azyl dla naszych Bid, tak, aby to miejsce służyło zwierzętom latami.

Mamy już teren, plan działania, projekt nowego „domu przejściowego” dla zwierzaków. Mamy zapał do działania, ręce do pracy, głowy pełne pomysłów i skromny stan konta, który zapewnia naszą bieżącą działalność, czyli byt naszych czworonożnych podopiecznych.

Kierujemy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszego przedsięwzięcia, o pomoc w stworzeniu bezdomnym psom i kotom dobrego miejsca na ziemi. Miejsca, które da im szansę na godne życie u boku CZŁOWIEKA=PRZYJACIELA. 

Drodzy Państwo,

posiadamy umowę najmu nowego terenu. Teren usytuowany jest z daleka od domostw, z budynkiem gospodarczym. Zagospodarowanie terenu pozostaje w naszej gestii, a w związku z tym ogrom pracy, nakładów materiałowych i pieniężnych.

Poniższe zdjęcie przedstawia teren, na którym musimy wyczarować cudowne miejsce dla naszych podopiecznych.

Najpilniejsze potrzeby to:

– ogrodzenie terenu 370 mb

– budowa kojców dla psów 15 szt

– budowa izolatki

– stworzenie kociarni

Przyjaciele zwierząt, Przyjaciele naszej Fundacji, 

od początku istnienia naszej organizacji nas wspieracie. Nigdy nas nie zawiedliście, nie zostawiliście naszych podopiecznych bez środków na leczenie i do życia. Prosimy Was i tym razem o wsparcie w realizacji marzenia, które da szansę na godne warunki życia naszych podopiecznych i szansę na znalezienie tego jedynego, wyczekanego domu, CZŁOWIEKA, miłości.

I kolejny raz od Waszej pomocy zależy życie i bezpieczeństwo zwierząt, zwierząt skrzywdzonych przez ludzi.

Nasi podopieczni proszą o pomoc…

                                                                       DZIĘKUJEMY!