Kochani,
dzisiaj chcemy pochwalić się Wam naszymi najmłodszymi wolontariuszami. Weronika, Ola, Karolina, Emilka, Basia, jeszcze jedna Karolina T i Sara, Nikola oraz Maciek, Ada i Kuba- grono bardzo młodych ludzi, których celem jest pomoc zwierzętom. Wolne weekendy i popołudnia mogliby spędzać nagrywając snapy, śpiąc, lajkując posty znajomych albo robiąc tysiące innych rzeczy. Tymczasem wstają rano bladym świtem, niezależnie od pogody, wyprowadzają psy, sprzątają kotom, szykują im jedzenie, podają leki.
Uczą się odpowiedzialności, samodyscypliny, wytrwałości, pracy w zespole, systematyczności. Uczą się zachowań zwierząt, zasad opieki, żywienia, podstaw behawioryzmu, prowadzenia strony internetowej, pisania ogłoszeń i postów- całego PR w social media. Przy budowie nowego azylu niektórzy nauczyli się nawet stawiać ogrodzenie, szorować gładzie, malować ściany i futryny
Przed tymi młodymi ludźmi jest cale życie. Głęboko wierzymy, że wszystko to, czego się nauczą podczas pracy w Fundacji, zaowocuje w dalszym życiu: zawodowym i prywatnym, ponieważ już teraz zdobywają kompetencje, których ich rówieśnicy będą się dopiero uczyć za kilka lat.
Dziękujemy Wam za to, że jesteście, że swoją postawą pokazujecie, że to nieprawda, że „dzisiejsza młodzież…”. W świecie, gdzie lajki zdobywa się nagraniami przemocy wobec zwierząt, Wy pokazujecie innym, że warto być dobrym, szlachetnym, że warto się pochylić nad słabszym i pomóc.
Wasza praca dla Fundacji jest nie do zastąpienia!

Dziękujemy Wam