Jak daleko może posunąć się człowiek dla zysku?
Jak bardzo można być nieczułym na cierpienie zwierząt, gdy w grę wchodzą pieniądze?
Ciąg dalszy tragedii z piątku. Po publikacji wydarzeń wraz z dokumentacją zdjęciową z interwencji w piątek 17.02.2017 w Kolonii Strzelce pod Dobroszycami Fundacja Oleśnickie Bidy otrzymała kilka sygnałów dotyczących innych miejsc, w których właściciel „hodowca” uprawia podobny proceder.
Dziś inspektorzy fundacji udali się do sugerowanego miejsca. Niestety to co ujrzeli nie odbiegało od widoków z piątku.
Miejscowość Nowa Wieś Goszczańska, na tzw. górce, budynek z zabudowaniami gospodarskimi. W sporej odległości od innych domostw, w oddali od głównej drogi. Cisza, spokój, piękne okoliczności przyrody, brak sąsiedztwa i osób postronnych.
Zapadła decyzja o podjęciu kolejnej interwencji. Wezwano policję, która towarzyszyła nam do końca pracowitego dnia oraz inne osoby z fundacji.
Okazało się, że ogrom psów zostało wywiezionych z tego miejsca. Nie wiemy kiedy dokładnie, ale świeże ślady psów, ich odchody oraz owiec wskazują na to, że zwierzęta zniknęły przed chwilą. Na posesji zostało 5 kundelków, 3 suki husky oraz suka owczarek podhalański. Znaleźliśmy także szczenną sunie w typie shar pei oraz świnkę wietnamską.
W oddali odnaleźliśmy także zwłoki psa.
Teren olbrzymi, ogromna ilość opuszczonych kojców, masakrycznie zaniedbany teren pełen odchodów psich oraz owiec. Na zewnątrz kojce w każdym możliwym miejscu, zadaszone prowizorycznymi falistymi blachami, foliami, szmatami. Budy małe, niewycieplone. I w tym miejscu widok oraz zapach zapiera dech w piersiach.
To jednak nie koniec odkryć. W starej oborze czy świniarni znajdujemy następne miejsca „produkcji” modnych i chodliwych psich ras. Tu wpatrują się w nas błagalnie, z przerażeniem w niebieskich oczętach sunie husky. Po chwili wyłania się suka owczarek podhalański. Wszystkie oczy zmęczone, przerażone i wystraszone. Nie wiedzą co się dzieje, co je czeka. Sunie husky z ranami, kulejące, z obgryzionymi końcówkami uszu, wychudzone. Na klepisku gnojowisko, na zewnątrz wybieg w błocie i odchodach o wielkości kilku m2. Fetor w oborze nie do opisania. Na podłodze miski, puste torby po karmie. Zwierzęta były głodne i spragnione. W międzyczasie nawiedzała nas świnka wietnamska, która chętnie zajadała się karma dla psów.
Słów brak by opisać dokładnie i obrazowo warunki hodowli zwierząt. Jedynie zdjęcia oraz filmy oddają obraz zgrozy i tragedii, która miała tam miejsce od lat. Na miejscu znajdujemy także szereg leków, strzykawek, szczepionek. Trafiają w nasze ręce także książeczki zdrowia psów z datami narodzin zwierząt 2012 rok.
Po kilku godzinach dotarła na miejsce interwencji telewizja TVN24. Filowano posesję, zwierzęta na zewnątrz oraz dramat kryjący się w oborach.
Dokumentacja zdjęciowa oraz filmowa została sporządzona bardzo dokładnie także przez funkcjonariuszy policji jak i naszych inspektorów by móc pokazać światu dramat, który trwał tam kilka lat.
Materiały policji z obu interwencji trafią do Prokuratury rejonowej w Oleśnicy.
I tym razem na pomoc przyszły nam zaprzyjaźnione organizacje, które odebrały psy, za co bardzo dziękujemy. Pomogli nam dziś: Stowarzyszenie SOS HUSKY, Fundacja DWA PLUS CZTERY.
Jeden z kundelków oraz szczenna suka w typie shar pei zostały zabrane przez naszą fundację. 4 pozostałe psiaki nierasowe oraz świnka wietnamska zostały zabezpieczone przez Gminę Twardogóra.
I tym razem prosimy Państwa o pomoc finansową w pokryciu kosztów:
– obdukcji weterynaryjnej,
– badań weterynaryjnych
– ewentualnego leczenia
– kąpieli – psy są w okropnym stanie higieny, śmierdzą, sierść skołtuniona
– sterylizacji – sunie już dość się „naprodukowały” rodząc szczeniaki dla zarobku.
Jak pomóc?
Udostępniając nasz post. Niech idzie w świat, nich będzie świadectwem tego co dzieje się w pseudohodowlach, obrazem rzeczywistości psiego losu, który zgotował mu „człowiek”.
Przelew na konto naszej Fundacji: Fundacja na rzecz bezdomnych i skrzywdzonych zwierząt „Oleśnickie Bidy”
Nr konta: 66 1160 2202 0000 0002 9795 3643
SWIFT: BIGBPLPW (dla przelewów zagranicznych)
Lub PayPal http://olesnickiebidy.pl/jak-pomoc/darowizny/