Otrzymaliśmy zgłoszenie o psie przebywającej na łańcuchu na pustej posesji. osoba ” opiekująca się”- nie wywiązywała się ze swojego zadania, mówiąc delikatnie. Wspólnie z Syców gmina podjęliśmy działania- gmina wydała decyzję o interwencyjnym odbiorze psa, a my o przyjęciu pieska pod naszą opiekę. Nasze wolontariuszki Magda i Gosia pojechały, pełne obaw, znając możliwe reakcje psa „łańcuchowego”: strach objawiający się agresją, całkowite wycofanie, bały się również- słusznie- widoku zaniedbanego psa. Na miejscu okazało się, że suczka zwana Blendi, pomimo swego nieszczęścia, jest jedną z najbardziej pozytywnych i radosnych suczek, jakie znamy! Jej radość z otrzymanego jedzenia, odpięcia z łańcucha, z obecności człowieka- da się opisać tylko jednym słowem: nieopisana.
Dzięki Kamila Rajczakowska i Salon Pielęgnacji Zwierząt SPAniel nasza suczka na wiosnę otrzymała pełen pakiet pielęgnacyjny: usuwanie pcheł, kąpiel, czyszczenie uszów, psi manicure, którym poddała się z ochotą.
I tak oto, z zabiedzonej Blendi pojawiła się pełna blasku i radości Dea- po grecku Boginii.
Dea jest 2/3 letnią boginią psiej miłości do człowieka, ufna, radosna. Ze względu na jej niedowagę otrzymuje wysokoenergetyczną karmę, została odrobaczona, będzie zaszczepiona i wysterylizowana.
Dea poleca się do adopcji.