Wczorajszy dzień był dla nas bardzo emocjonujący i niemal w całości poświęcony Celince.
Nasza Celinka już raz uciekła śmierci spod kosy…po zabiegu sterylizacji pojawiły się komplikacje, nie było wiadomo, czy to maleńkie serduszko da radę….Dała radę! Nasza Celinka, nasza babusia- wredusia! Celinka nie jest psem, który lubi kontakt z człowiekiem- swoich ulubionych opiekunów wita bardzo dyskretnym gestem, raczej ludzi unika, głaskana „za smaczka” kuliła pod siebie ogonek, trząsła się, zerkała niespokojnie, jakby zaraz miała się rozpłakać… czekaliśmy cierpliwie, aż Celinka się oswoi, nauczy, że człowiek to takie coś fajnego, do głaskania, miziania, dawania najsmaczniejszych kąsków.
Od kilku dni obserwowaliśmy, że jest bardziej wycofana niż zawsze, nie chce wyjść z kojca, czasem kuleje, nie je, nie biega z naszą seniorową ekipą: Tajem i Dziadziem, choć wcześniej spacerowali wspólnie.
Pierwsza wizyta u weterynarza i diagnoza: wypadanie rzepek, powodujące kulawiznę i bóle kolan oraz silny kamień nazębny i być może zepsuty ząbek, który powoduje ból.
W czwartek miał być tylko usuwany kamień. .. Jednak do bezwzględnego wyrwania okazał się kieł. przy pracy nad nim zaczęła się ruszać cała żuchwa! I zdjęcie potwierdziło. Stare złamanie w 2 miejscach. Celinka musiała być pobita lub skopana tak, że ta maleńka szczęka była złamana! Próba usunięcia chorego zęba ujawniło problem.
Wczoraj Celinka przeszła skomplikowany zabieg usunięcia chorego ząbka i zespolenia drutami tej maluśkiej szczęki! Zabieg przeprowadził prof. Witold Janeczek z Ośrodek Stomatologii i Ortodoncji Weterynaryjnej Witold Janeczek Dzięki Panu Profesorowi nasza Celinka ma szansę znów oszukać przeznaczenie… to maleńkie psie ciałko tyle musiało w życiu wycierpieć przez zło człowieka… My zrobimy wszystko, aby uwierzyła, że jest jeszcze Serce Człowieka, które ukoi to Psie Serduszko…
Celinka przez 4 tygodnie musi być w specjalnym kagańcu, nie otwierać szczęki, wodę i pokarm pobierać tylko języczkiem… Jesteśmy pełne nadziei, ale też strachu, czy Celinka zawalczy o siebie? Czy nasz azyl to dla niej dobre miejsce? Jak ją żywić te 4 tygodnie?
Tradycyjnie prosimy Was o wsparcie na pokrycie kosztów leczenia Celinki.


Nr konta: 66 1160 2202 0000 0002 9795 3643 z dopiskiem „Celinka”
lub opcja na naszej stronie FB PRZEKAŻ DATEK.
W imieniu Celinki serdecznie dziękujemy!