Chopin (Szopen) to średniej wielkości pies w typie rasy owczarek południoworosyjski. Wiek ok.5lat.
Chopin spędził prawie rok w schronisku. To typowy pies, który aby funkcjonować potrzebuje domu z ogrodem (boks z wybiegiem). Nie toleruje kotów, królików, kur etc. oraz co najważniejsze dzieci. Toleruje za to inne psy, pod warunkiem, że te nie są nachalne. Chopin nawet bardzo lubi towarzystwo innego psa, więc spokojny samiec lub suczka na 100% z nim się dogada.
Chopin nie jest psem wymagającym, potrzebuje spokojnego spaceru, na spacerze nie ciągnie, od czasu do czasu lubi podbiec. Bardzo ładnie chodzi na smyczy z drugim psem. W mieszkaniu zachowuje absolutną czystość.
Chopin nie toleruje obcych ludzi w domu, przy każdej wizycie gościa w domu musi zostać natychmiast odizolowany. Zamknięty w innym pomieszczeniu nie demoluje, nie szczeka.
Chopin to pies, który jak pokocha to całym sobą, pozwoli koło siebie zrobić wszystko, oddany wierny stróż. Chopin docelowo ma długą sierść, którą trzeba pielęgnować. Szukamy dla Chopina, max 2 osobowej rodziny z domem i ogrodem. Osoba adoptująca ma zapewnioną pomoc behawioralną.
Kontakt w sprawie adopcji Chopina to: +48 501137765