Z początkiem lipca 2018 r. Fundacja Oleśnickie Bidy przeprowadziła się do nowej siedziby z nowymi kojcami dla zwierząt. Na obrzeżach Oleśnicy pod adresem na ul. Batalionów Chłopskich 7 dzięki darczyńcom, firmom i ludziom dobrego serca powstało przytulisko dla zwierząt porzuconych, chorych i zaniedbanych przez właścicieli.

Najpierw Fundacja Oleśnickie Bidy kupiła na własność działkę. Potem dzięki zbiórce pieniędzy  na nowej działce wybudowała 10 kojców i kociarkę, specjalne klatki dla kotów, która jest na ukończeniu. Nowy teren został ogrodzony betonowym płotem, a dojazd i podłoże pod kojcami wysypane grysem granitowym. 

-W budowie nowego Azylu pomagało nam dużo firm i osób prywatnych- nie kryje wdzięczności Magdalena Gmyrek, sekretarz Fundacji.
Pełną listę firm i osób wraz z podziękowaniami, które zaangażowały się w pomoc przy budowie nowej siedziby Fundacja umieściła na Facebooku.
– Bardzo prężnie przy Fundacji działa wolontariat. Bez niego nie zbudowałybyśmy tego wszystkiego. Liczą się każde ręce do pracy. Brakuje nam osób dorosłych. Zapraszamy w szczególności panów – przekazuje w wywiadzie dla naszego portalu Magdalena Gmyrek.
Jak dołączyć do wolontariatu? Tutaj znajdziesz informacje:

ZAPISY DO WOLONTARIATU


Fundacja planuje w przyszłości rozbudowę Azylu o dodatkowe kojce, jednak w dużej mierze będzie to zależało od zebranych środków.
Datki na rzecz Fundacji można wpłacać przelewem pod adresem:

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ


-Oprócz pieniędzy obecnie potrzebne są środki czystości, rękawiczki jednorazowe, ręczniki papierowe, żywność mokra dla zwierząt i pieniądze aby móc wykańczać i rozbudowywać nasz Azyl – wymienia potrzeby Magdalena Gmyrek.